Арда стигна до участие в евротурнирите

OFFNews 30 май 2021 в 21:25 881 0

Арда стигна до историческо първо участие в евротурнирите, след като се наложи над Черно море с 1:0 в мача-бараж за участие в Лигата на конференциите. Двубоят се изигра в Кърджали, където за домакините единствения гол вкара Иван Коконов в 18-ата минута.  През второто полувреме Арда изпълни дузпа и я пропусна чрез Тонислав Йорданов.

В ситуацията варненци останаха в намален състав след втори жълт и съответно червен картон на Цветомир Панов.

Малко преди края на двубоя и домакините останаха с десет души, след като Алекс Петков бе изгонен.

"Днес футболът не беше на преден план. Стана доста нервен двубой и картоните го показват. За нас това обаче е добър завършек на добър сезон. Можеше да бъде и отличен, но съдбата не бе на наша страна преди десетина дни.

Подкрепиха ни много хора и това е показателно за работата, която вършим. Радвам се, че публиката ни ще гледа европейски мачове.

Днес бяхме по-ефективни от Черно море. Те играеха по-добре в началото, а ние вкарахме още от първото ни положение. След това играехме по-стабилно и получихме втори шанс, но за съжаление не успяхме да вкараме. Който не е бил дузпа, той не е сгрешил", коментира наставникът на Арда Николай Киров - Белия.