Василен Петров 21 ноември 2022 в 18:15 1120 1

Англия срещу Иран

Снимка Getty images

"Трите лъва" постигнаха убедителен успех в началото на надпреварата.

Англия и Иран сътвориха истинско голово шоу на стадион "Ахмед Бин Али" във втория мач от Световното първенство в Катар.

"Трите лъва" откриха резултата в 35-ата минута, след като Люк Шоу отправи центриране от фланга в наказателното поле, където Джуд Белингам прати кълбото в мрежата с прецизен удар с глава.

В 43-ата минута Хари Магуайър свали топката с глава към Букайо Сака, а той удвои преднината с изстрел от воле. В първата минута от добавеното време на първото полувреме Хари Кейн отправи добро центриране отдясно, след което Рахийм Стърлинг засече топката с десния си крак право в противниковата врата.

През второто полувреме Англия не намали оборотите и в 62-ата минута Сака отбеляза своето второ попадение в двубоя. Той навлезе по десния фланг към центъра на терена, стигайки до наказателното поле, където задържа топката, освободи си място за удар и с левия крак изпрати топката долния десен ъгъл на вратаря Алиреза Бейранван.

Иран върна един гол в 65-ата минута, когато Али Голизадех изведе Мехди Тареми в наказателното поле, а той реализира във вратата на Джордан Пикфорд.

В 71-ата минута нападателят Хари Кейн записа втората си асистенция в срещата, подавайки топката в наказателното поле към Маркъс Рашфорд, който бързо смени посоката и с изстрел по земя реализира попадение само няколко секунди след появата си в игра.

В 89-ата минута Англия наниза шести гол. Калъм Уилсън предостави топката на Джак Грийлиш, който на празна врата успя да се разпише.

В 103-ата минута от продължението бе отсъден 11-метров наказателен удар за гостите, след намесата на видеоасистент рефера (ВАР), която централният нападател Тареми превърна в попадение, оформятки крайният резултат 6:2.

Стартови състави:

Англия: 1.Джордан Пикфорд, 12.Киерън Трипиър, 5.Джон Стоунс, 6.Хари Магуайър, 3.Люк Шоу, 22.Джуд Белингам, 4.Деклан Райс, 17.Букайо Сака, 19.Мейсън Маунт, 10.Рахийм Стърлинг, 9.Хари Кейн

Резерви: 13.Ник Поуп, 23.Аарън Рамсдейл, 2.Кайл Уокър, 7.Джак Грийлиш, 8.Джордан Хендерсън, 11.Маркъс Рашфорд, 14.Калвин Филипс, 15.Ерик Дайър, 16.Конър Коуди, 18.Трент Александър-Арнолд, 20-Фил Фоудън, 21.Бен Уайт, 24.Калъм Уилсън, 25.Джеймс Мадисън, 26.Конър Галахър

Треньор: Гарет Саутгейт

Иран: Алиреза Бейнраван, 8.Мортеза Пуралиганжи, 15.Рухбех Чешми, 19.Маджид Хосейни, 21.Ахмад Нооролаи, 18.Карими Али, Ехсан Хайсафи, 5.Милас Мохамади, 7.Алиреза Джаханбакш, 9.Мехди Тареми

Резерви: 12.Пайам Ниазманд, 22.Амир Абедзадех, 24.Хосейн Хосейни, 4.Шоджа Халилзадех, 6.Сайед Езатолахи, 10.Карим Ансарифард, 11.Вахид Амири, 13.Мохамад Канани, 14.Саман Годош, 16.Мехди Тораби, 17.Али Голизадех, 20.Сардар Азмун, 23.Рамин Резаеян, 25.Аболфазл Жалали

Треньор: Карлош Кейруш