Англия взе световна титла след 51 години чакане

OFFNews 11 юни 2017 в 15:04 2722 0

Снимка bbc

Англия взе титла по футбол след 51 години чакане. Направиха го младежите до 20 години на Мондиала в Южна Корея. На финала "лъвовете" излъгаха 1:0 Венесуела.

Припомняме, последната титла по футбол за Англия от 1966 година засега остава единствената при мъжете. Тя идва след драма 4:2 срещу Германия и признат гол, за който немците още претендират, че е нередовен.

Иначе Калвърт-Люин от Евертън вкара безценния гол преди почивката. Той изскочи сам срещу вратаря и стреля, а след спасяване направи добавка с левия крак.

Първото полувреме беше за европейците, а Венесуела доминираше след почивката. Тогава южноамериканците стигнаха и до дузпа.  Пропусна я обаче най-добрият им играч Пенаранда, който не спря да плаче след финала. Трябва да се отбележи и отличната игра на английския вратар Уудман, резерва в Нюкасъл.

Така Европа продължава да мачка на световните първенства до 20 години. Франция и Сърбия вдигнаха трофея преди Англия.