Балкан с трета поредна победа в евротурнирите

OFFNews 26 октомври 2022 в 22:36 1052 1

Балкан

Снимка ФИБА

Балкан

Баскетболният шампион на България Балкан (Ботевград) постигна трета поредна победа в група "Д" на европейския клубен турнир за Купата на ФИБА Европа. Пред своя публика играчите на Тони Дечев спечелиха срещу Керавнос (Кипър) след продължение с 85:76 (19:17, 18:18, 21:13, 13:23, 14:5). Редовното време завърши 71:71.

Българският тим е лидер в класирането с пълен актив от 6 точки след третия кръг.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което Балкан водеше с 37:35.

В третата четвърт домакините започнаха да натрупват преднина и тя достигна 58:46 след кош на Николаос Дипларос 51 секунди преди края.

Гостите обаче не се предадоха, изиграха силна последна четвърт и намалиха пасива си до само 2 точки при 68:70. 24 секунди преди сирената те дори направиха обрат 71:70 след кош и наказателен удар на Титъс Робинсън. Домакините изравниха след точен фаул на Николаос Дипларос 4.3 секунди преди края и се стигна до продължение.

В добавените пет минути играчите на Тони Дечев доминираха, поведоха с 82:76 и с тройка на Николай Грозев почти със сирената спечелиха с краен резултат 85:76.

Павлин Иванов беше най-резултатен за успеха с 29 точки. Дипларос добави 21 точки и 8 асистенции, с 11 точки завърши Калвин Годфри.

За Керавнос се отличи Диондре Бърнс с 24 точки, 17 вкара Никос Стилияну.

В другия мач от групата Опава (Чехия) победи гостуващия Патриоти Левице (Словакия) с 80:70 (16:15, 21:16, 27:14, 16:25).

В следващия си двубой от турнира Балкан е домакин на Патриоти Левице на 2 ноември.