ЦСКА победи шампиона Балкан в баскетболното първенство

OFFNews 22 октомври 2022 в 21:16 1120 0

Балкан

Снимка Официален сайт на Балкан

Баскетболистите на Балкан допуснаха изненадваща загуба

Отборът на ЦСКА спечели втори пореден мач в НБЛ, след като надделя над шампионите от Балкан със 78:72. През целия мач баскетболистите на Росен Барчовски контролираха двубоя, като няколко пъти достигаха до двуцифрен аванс.

След това допускаха спадове, в които съперникът наваксваше пасива си. ЦСКА спечели борбата под кошовете и показа двойно по-добра стрелба от зоната за три точки. "Червените" допуснаха повече грешки, но въпреки това удържаха аванса в решителните секунди и се поздравиха със заслужен успех.

Над всички бе Андрей Иванов с 19 точки (3 тройки) и 10 борби. Огромен принос даде Зейн Ноулс с 8 точки и 13 борби. Райли Оуенс добави 16 точки, включително зашеметяващ алей-ъп след пас на Сотиров.

Алекс Симеонов получи травма в началото на мача и игра буквално на един крак цели 17 минути - 11 точки и 4 асистенции. В последните минути се контузи и Венцислав Петков, което прави задачата на Росен Барчовски за следващия мач още по-сложна. Предстои гостуване в Самоков на вицешампиона Рилски спортист.

"Показахме това, на което сме способни. Получиха се хубави неща. Доста се готвихме за мача. Атмосферата помага много. Освен радостта от победата, има много, много работа. Със сигурност такава победа вдъхва увереност. В първия мач бяхме на 10 дни подготовка, чисто нов отбор и беше логично да загубим", коментира Барчовски след успеха.