Бадминтонистите ни са пети в Европа

OFFNews 15 февруари 2020 в 11:22 1946 0

Мъжкият отбор на България загуби от Русия с 1:3 на четвъртфиналите на европейското отборно първенство по бадминтон във френския град Лиевен.

Така националите завършват на пето място в крайното класиране. С достигането си до тази фаза националите предизвикаха истинска сензация, която беше отчетена и в материал на сайта на европейската федерация.

Срещу Русия единствената победа постигна на сингъл Димитър Янакиев, който надделя в страхотен мач срещу Сергей Сирант с 23:21, 21:17 за 42 минути.

Янакиев направи изключително силно първенство. Той изигра десет мача и спечели осем от тях.

Българинът постигна победи във всичките си пет срещи на сингъл и има само две поражения на двойки.

В другите мачове срещу Русия Даниел Николов загуби от Владимир Малков с 21:23, 13:21 за 53 минути, а Стилиан Макарски отстъпи пред Георги Карпов с 12:21, 8:21 за 28 минути.

В срещата на двойки Владимир Иванов и Никита Хакимов разгромиха Алекс Влаар и Димитър Янакиев с 21:4, 21:9 за 21 минути.