На проверки за употреба на наркотици ще бъдат подложени съдиите и реферите край ринга в мачовете под егидата на Световния боксов съвет (WBC), обявиха от организацията.
Програмата ще носи името "Чист бокс" и се стреми да изчисти имиджа на спорта, който пострада сериозно заради куп грешки.
Реферите и съдиите ще бъдат избирани на случаен принцип с жребий.
Тестовете откриват наличието в кръвта на наркотици като марихуана, кокаин и метамфетамини.
Първите, които се подложиха, бяха американците Стив Мороу и Франк Гарза, като пробите и на двамата са били отрицателни.
Световният боксов съвет планира да убеди и останалите национални федерации на аматьорско ниво да се включат в проекта.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец