Лобов победи Маляниджи с голи ръце

OFFNews 23 юни 2019 в 08:19 2296 0

Бившият боец от UFC Артьом Лобов победи с единодушно съдийско решение големия си съперник Поли Маляниджи в централния двубой на набиращата популярност верига по боеве с голи ръце Bare Knuckle FC 6 в категория до 70,3 кг, която се проведе в Тампа.

Така бившият спаринг партньор на Конър Макгрегър записа втори успех във веригата, докато за Маляниджи това беше дебют. И тримата съдии дадоха победа на Лобов, като записаха в картите си 48:47, 48:47, 48:47.

"Аз ще стана първият ирландец със световна титла в бокса с голи ръце. Някои много говорят, а след това се крият. Може да мразя Поли, но го уважавам за това, че дойде", коментира Лобов.

Според регламента двамата се биха пет рунда по 2 минути. Зрителите така и не видяха дългоочакваното зрелище.

Двамата бойци действаха сравнително предпазливо и повече залагаха на защитата, отколкото на нападението.

Едва в четвъртия рунд Лобов вдигна оборотите и вкара повече агресия, благодарение на което успя да притисне двукратния световен шампион в бокса Малиняджи и да пласира няколко добри удара, но не съумя да откаже своя съперник.