Протест срещу покачване на цените на тока, водата и парното организират днес няколко политически партии в София. Основните организатори са "Атака" и ВМРО.
Протестът е под наслов „Цените скачат, властта пада" и ще се проведе пред сградата на Министерски съвет. Протестиращите ще настояват за оставката на председателя на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) Ангел Семерджиев и реформа на цялата структура на комисията. Организаторите на протеста са категорични, че 13-процентовото увеличение на цената на тока от 1 юли ще доведе до фалит много малки и средни фирми, а българите ще станат още по-бедни.
Сметките им ще станат още по-непосилни и заради увеличението на цените на природния газ с 5 на сто и на водата в столицата.
Това увеличаване на тока е абсолютно спекулативно и необосновано, и ще има крайно негативни последици и върху българските граждани, които ще трябва да плащат естествено по-скъп ток. Това ще бъде смъртоносен удар за дребния- и среден бизнес, който едвам оцелява през последните 3-4 години", каза лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов, цитиран от Дарик.
Според лидера на "Атака" Волен Сидеров ГЕРБ води олигархична политика. "Това е част от една политика, която облагодетелства чуждите монополисти – ЧЕЗ, Е.ОН, ЕВН – за които сме се изказвали много пъти, за които продължаваме да твърдим, че трябва да бъдат развалени договорите, както и също така олигархични производители на т.н. зелена енергия или зелен ток. Това са определени личности и кръгове, близки до властта", каза той.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
04.07 2012 в 09:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие