Плажовете по Черноморието са без спасители от днес, защото според концесионерите сезонът приключил. Заедно със спасителите от пясъчните ивици са изтеглени и медицинските лица, без значение, че все още има много туристи, решили да се възползват от по-ниските цени през септември.
По закон всеки наемател има право да премахне спасителните постове, когато посетителите намалеят до 30%, което се е случило, твърдят концесионерите. Бургаският плаж все пак ще бъде обикалян от три обходни двойки спасители още една седмица.
До утре ще работят спасителите на Южния плаж в Слънчев бряг. След това - до края на месеца - пясъчната ивица ще бъде наблюдавана от два обходни патрула.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен