
7-кратният шампион във Формула 1 Михаел Шумахер официално обяви, че слага край на кариерата си. Пилето ще се пенсионира след края на сезона, след като преди дни стана ясно, че ще бъде заменен в "Мерцедес" от Люис Хамилтън.
“Въпреки че взе още съм във форма, за да се състезавам с най-добрите пилоти, има момент, в който трябва да се сбогувам с надпреварите", сподели един от най-великите състезатели във Формула 1. Шумахер направи заявлението си на пистата "Сузука", където ще Гран при на Япония този уикенд и по този начин германският пилот слага край на спекулациите около бъдещето му.
През последния месец имах съмнения дали все още имам мотивацията и енергията, за да продължа. Не е в стила ми да участвам в нещо, ако не давам 100% от себе си, каза германецът пред медиите в Япония.
Той дебютира във Формула 1 през далечната 1991 година, като записа общо впечатляващите 91 победи. През 1996 г. премина от "Бенетон" във "Ферари" и помогна за съживяването на “черните кончета”.
За италианския тим той спечели пет поредни титли между 2000 и 2004 г. През 2006 г. за първи път прекрати кариерата си. След четиригодишна пауза германецът се върна на пистата през 2010 г. и подписа договор с "Мерцедес". След завръщането си обаче само веднъж се качи на подиума за три години. Това стана през този сезон на състезанието във Валенсия.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
05.10 2012 в 11:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
04.10 2012 в 19:37
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Синът на собственика на кравефермата с антракс се опитал да прегази журналисти с трактор
Русия издаде заповед за арест на кореспондента за Балканите на ''Франкфуртер алгемайне цайтунг''
МВР: Размиг Чакърян-Ами не е разпитван за GPS заглушителя в Драгалевци
Пациентите с редки болести ще платят висока цена за реформите
Удобно и сигурно банкиране за пенсионерите със сметка от Fibank
Данните на ДАНС за делата на КПК били държавна тайна