Трихилядното бебе за тази година проплака преди дни в „Майчин дом“ в София, съобщиха от лечебното заведение.
Бебето е родено на 2 октомври в 13.50 часа, тежи 3150 грама и дължина 51 см. То е момиченце и се казва Ива.
Майката на момиченцето е на 33 години и е от София. Тя е родила бебето по естествен път. При раждането са помогнали д-р Веселин Дяволов и акушерката Райна Багерова.
До края на септември са се родили 46 425 бебета. 10 808 от тях са проплакали в София.
За първите девет месеца на годината в „Майчин дом“ са се родили 2992 бебета. 1501 от тях са момчета, а 1491 – момичета.
538 от бебетата са били недоносени – под 2500 грама. Родени са 98 близнаци, а триплодните бременности са 4.
През първите девет месеца на миналата година в страната са родени 48 682 деца. 3098 от тях са проплакали в „Майчин дом“, като 1625 са момчета, а 1473 – момичета.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
06.10 2013 в 10:30
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие