164 снегопочистващи машини работят към момента в София, съобщиха от Столична община пред агенция "Фокус".
Във всички райони на София се извършват обработки със смеси срещу заледяване.
Първите обработки са започнали в 4 ч. тази сутрин и към 6 ч. са започнали втори обработки, допълниха от общината.
Обработват се улиците, по които се движи масовият градски транспорт, опасни и стръмни участъци.
Започна почистването към подлезите и тротоарите към спирките на градския транспорт.
Градският транспорт навсякъде в столицата се движи нормално.
От Столична община предупреждават шофьорите да се движат с автомобили, оборудвани за движение при зимни условия. Призовават се гражданите да почистят пред домовете си, както и собствениците на търговски обекти и бизнес сгради - да почистят пред съответните сгради.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец