Близо 12 т хашиш на стойност 360 млн. евро бяха заловени в склад в софийското село Мировяне.
Разкритието бе официално оповестено пред медиите от премиера Бойко Борисов, вътрешният министър Цветан Цветанов и директора на ГДБОП Станимир Флоров.
Акцията е била съвместна между МВР и представителите на DEA.
Дрогата е произведена в Мароко и е предназначена за Белгия и Холандия.
Наркотикът е бил разпраделен в найлонови торби с дръжки. Флоров поясни, че тези разфасовки се правят, за да може хашишът да се изхвърли в морето и по-късно да бъде изтеглен с куки.
Флоров отказа да даде подробности за арестите в акцията. Той не поясни и как са стигнали до информацията за склада в Мировяне.
Цветанов посочи, че става въпрос за членове на престъпна група, която е добре известна сред наркосредите в Европа.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни