Служебният министър в правителството на Марин Райков и настоящ директор на ВМА проф. Николай Петров писа 5 на здравния министър д-р Петър Москов.
Високата оценка е заради това, че Москов е заложил много основи за работата, сред които механизми за контрол на Здравната каса, болничната и извънболничната помощ, обясни Петров пред bTV.
Има още какво да се направи, но Москов е диалогичен и мисля, че е на прав път, посочи Петров.
Директорът на ВМА одобри и идеята на здравния министър за въвеждане на три здравни пакета. Така спешна помощ ще има за всички. Такъв модел всъщност действа успешно в САЩ, коментира той.
Не е лошо здравеопазването ни. Време е да видим и добрите неща в него. Достъпността до здравни грижи всъщност е много по-добра, отколкото в много страни, които са пример в здравеопазването, подчерта Петров.
По повод обсъжданите промени в здравното осигуряване, според които ако хората без здравни права не заплатят до 6 месеца осигуровките си за 3 години назад, ще трябва да плащат здравни вноски за 15 години назад, Петров посочи, че е добре да се направи първо разграничението между хората, които могат, но не искат да заплащат здравни вноски и тези, които искат, но нямат възможност.
Тези, които могат, трябва да бъдат принудени да заплащат вноските си с икономически принципи, а не насилствено, каза директорът на ВМА.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15.02 2015 в 11:18
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
14.02 2015 в 12:59
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо