Днес се навършват 40 дни от трагедията в завода в Горни Лом.
При взривовете в завода за утилизиране на боеприпаси загинаха 15 души.
По случая все още тече разследване, което трябва да покаже какви са причините за инцидента и дали са спазвани изискванията за безопасност на труда при утилизацията на боеприпаси.
След взрива работници в завод „Миджур“ обявиха, че боеприпасите са складирани неправилно, като не са спазвани и изискванията за безопасност на труда.
Собственикът на завода пък заяви, че причината за взрива е саботаж.
В катедралния храм във Видин днес ще бъде отслужена заупокойна молитва и панихида в памет на жертвите.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец