Между Москва и Воронеж започват да се движат двуетажни влакове, в които има специално оборудвани вагони с детски кътове, съобщиха от РЖД - руския аналог на нашето БДЖ.
Зоната за отдих на пътници с деца е разположена на втория етаж. Тя е оборудвана с мека мебел, масички за игри, мини сцена и телевизор. Там са разположени и 18 пътнически места за родителите, както и тоалетна.
На първия етаж има 34 пасажерски места, специално купе за инвалиди и придружителите им, тоалетна с баня, индивидуално осветление за всяко място.
Двуетажният вагон е разработен и построен в Тверския вагоностроителен завод с конструктивна скорост от 160 км/ч. Има парно, климатик и Wi-Fi. Дизайнът е на водещото ателие в сферата на транспорта – италианската ItalDesign.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19351
1
30.12 2016 в 09:12
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Роднина, милиционер, роднина, милиционер: Новият шеф на НДК е съпруга на зам.-шеф на НС
Горещата вълна в Европа взе над 1480 жертви в Нидерландия и Франция
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
След пожара в базата на Екобулпак: СО призна за влошено качество на въздуха
Радев предложил на Зеленски с европейски пари да построят заедно АЕЦ ''Белене'' и България да внася ток в Украйна