Новият шеф на НДК Ия Петкова-Ангелова е съпруга на заместник-председателя на парламента от "Прогресивна България" Иван Ангелов, съобщава ден след назначението сайтът "Площад Славейков".
Ангелова и още четирима души бяха назначени вчера в ръководството на Двореца без конкурс, със заповед на министъра на културата. Назначението им е временно, до провеждане на конкурс, но с мандат не повече от шест месеца, съобщиха от пресцентъра на Министерството на културата.
"Площад Славейков" допълва, че новата директорка е дъщеря на бившият кмет на Пловдив от последните години на социализма Тодор Петков и е била кандидат за депутат от БСП.
До назначението на ново ръководство се стигна, след като на 24 юни министърът на културата Евтим Милошев уволни досегашната директорка Андрияна Татарова. В началото на юни Евтим Милошев изнесе данни за финансовото състояние на НДК и заплатите, които получава Съветът на директорите на дружеството, което го управлява. Милошев посочи, че дружеството е на загуба от близо 49 млн. евро и спрямо 2024 г., сумата за 2025-а се е увеличила с 502%.
В същото време Върховният административен съд окончателно потвърди наложена глоба на Татарова от 5000 лева заради конфликт на интереси заради сключен договор за наем на зала със свързано с нея лице – собствения ѝ син.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
2
03.07 2026 в 11:21
-4585
1
03.07 2026 в 10:32
Простакия е родното място на комунистите от цялата планета и православието , като твърда вяра на партизаните !
Разновидностите комунисти на територията е отразено в броя и партиите , всяка партия в Простакия е вид комунистическа издънка !
Видовете и породи маймуни на планетата ,са по-малко от разновидностите комунисти на Територията !
Това , което е обща характеристика на това многообразие от над 100 вида комунисти на Територията Простакия е , слугинажа им към руската крепостна система и цинизма ,демагогията , крадливостта , мързела , продажност невежеството ....... обединено в названието ...... българщина !
На изборите ,мнозинството от най-върла извадка комунист-русоиди , получи цялата власт в Простакия !
И изглежда населението е доволно от това !
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Десислава Атанасова летяла с Пеевски за Дубай през 2024 г. - 4 дни преди да се закълне в КС
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Детегледачка открадна близо 3000 евро от семейство, заснеха я със скрита камера
Детегледачка открадна близо 3000 евро от семейство, заснеха я със скрита камера
Турнето на Лили Иванова продължава - вижте в кои градове