Националната рекордьорка на 3000 метра стийпълчейз Силвия Дънекова беше оправдана по случая с положителната допинг проба от Олимпийските игри в Рио де Жанейро, информира Спортал.
Дисциплинарната комисия на БОК излезе с решение, че "НЕ СА НАЛИЦЕ доказани по безспорен начин нарушения на антидопинговите правила по чл. 2.1 от Световния антидопингов кодекс (САК) от страна на Силвия Дънекова".
Сега се тече 14-дневният срок за обжалване, на което право имат БФЛА и Международната асоциация на атлетическите федерации (IAAF).
По-рано през годината от БФЛА уточниха, че от IAAF са взели решение, че Дънекова не е достатъчно елитен състезател, за да вземат отношение по допинг разследването и затова то е пренасочено към Дисциплинарната комисия на БОК.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18007
1
26.04 2017 в 22:31
Президентът за спирането на помощта за Украйна: Първо е нашата сигурност, нямаме излишно оръжие
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер
Външният ни министър: С Муцунски аз говоря на български, разбираме се чудесно
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер
Външният министър: Има единна позиция на цялото правителство за Украйна