Столицата бе избрана от ЮНЕСКО за "Град на киното" в мрежата "Творчески градове", пише на електронната страница на организацията.
Титлата се присъжда на градове с развита инфраструктура под формата на студиа и салони, традиция в кинопроизводството и организирането на фестивали, както и съществено филмово наследство.
Творческите градове са общо 69 и се разпределят в седем категории: Традиционнни занаяти и фолклор, Дизайн, Кино, Гастрономия, Литература, Медийни изкуства и Музика. Членството е дългосрочно.
"Днес съм тук и, за да връча сертификата на Йорданка Фандъкова, кмет на Столична община, за включването на София в една друга голяма мрежа на ЮНЕСКО. Това е признание за всичко, което е направено и за филмовата индустрия, и за културата. Също така и за стимулиране на икономически растеж, на туризма", заяви генералният директор на организацията Ирина Бокова, цитирана от „Фокус“.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес