Българският кандидат за еврокомисар Мария Габриел получи одобрението комисиите в Европейския парламент, които я изслушаха вчера, съобщи БТА, позовавайки се на свои източници в институцията.
Оценката трябва да бъде обявена официално по-късно днес.
Габриел отговаря на въпроси от комисиите по енергетика и по култура и образование в продължение на два часа и половина, а представянето ѝ беше оценено като силно.
За да стане еврокомисар, Габриел трябва да бъде утвърдена от сесията на Европейския парламент в Страсбург следващия месец и от Съвета на ЕС.
Ако бъде одобрена за еврокомисар, Мария Габриел ще отговаря за ресор "Дигитална икономика и дигитално общество". Мандатът ѝ ще продължи до средата на 2019 г.
Тя ще бъде и най-младият еврокомисар в комисията на Жан-Клод Юнкер.
Ресорът „Дигитализация“ се смята за един от приоритетните в ЕК. За ресора отговаряше Гюнтер Йотингер, който в началото на годината пое ресора бюджет и човешки ресурси на мястото на напусналата Кристалина Георгиева.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35598
5
22.06 2017 в 07:44
Щото чувал ли си ѝ английския?
Ето произволен пример
https://goo.gl/pkMLMD
Конгра тюлей тю ол, ама аз ще задържа възторга си.
69999
3
21.06 2017 в 19:55
15911
2
21.06 2017 в 19:44
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Политико: Кабинетът на Радев е приятелски настроен към Кремъл, но бяга от открита конфронтация с Брюксел
Политико: Кабинетът на Радев е приятелски настроен към Кремъл, но бяга от открита конфронтация с Брюксел
Въпреки отнетия лиценз 250 000 полици на ''ДаллБогг'' остават валидни
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна