Авариралият в събота сутрин шести енергоблок на АЕЦ „Козлодуй“ е пуснат в употреба в 6.32 ч. в неделя, съобщават от електроцентралата.
Връщането в експлоатация е било възможно, след като в събота експерти са извършили обстойна проверка на съоръжението.
Подменено е оборудването, довело до аварията на генератора.
В събота вечер са извършени и необходимите изпитания, които са установили, че системите на шести блок функционират нормално.
В 4.19 ч. в събота сутрин 1000-мегаватовият шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ бе изключен от електроенергийната система на страната след автоматично сработване на една от защитите на турбогенератора (конвенционалната, неядрена част на блока).
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец