Миньори и железничари излизат на протест във вторник срещу възможността от енергийния микс да бъде изключена доставката от ТЕЦ-овете „Марица Изток”.
От 9.30 ч. протестното шествие ще премине по бул. „Княз Александър I”, за да стигне до Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, която днес ще разглежда възможната промяна в енергийния микс за доставка.
От КТ „Подкрепа” предупредиха, че заради спирането на някои от мощностите в ТЕЦ-овете „Марица Изток” в неделя някои от мините вече са останали без работа.
По думите на браншовия синдикалист Валентин Вълчев от спирането на работата ще повлияе върху 5000 миньори в Западна България и още поне 25 000 души, осигуряващи съпътстващата дейност.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес