Гранична полиция задържа камион с 20 нелегални мигранти в него край Драгоман, съобщиха за БТА от МВР. Превозното средство е с турска регистрация. Шофьорът е гражданин на Република Турция и е задържан. Униформените са спрели превозното средство рано тази сутрин.
Дванайсет от мигрантите са настанени в столични болници поради това, че са били видимо изтощени. Трима от тях са приети в столичната болница "Св. Анна", съобщиха от лечебното заведение. Пациентите са на видима възраст около 20 години. В момента преминават през изследвания и прегледи, състоянието им се уточнява.
Други трима мигранти по-рано днес са приети в болница "Царица Йоанна - ИСУЛ". Извършват се необходимите прегледи. Двама от тях са на 16 г., един - на 13 г.
Шестима - четири деца и двама възрастни, са приети в болница "Пирогов", съобщи директорът на болницата д-р Валентин Димитров.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел