Обилен снеговалеж принуди организаторите да отложат спускането за мъже от Световната купа по ски алпийски дисциплини в германския курорт Гармиш-Партенкирхен.
Заради многото натрупан сняг първоначално бе решено стартовата къщичка да бъде свалена надолу по пистата Кандахар, но 45 минути преди старта бе взето окончателното решение състезанието да не се състои.
Това е първото отменено спускане от началото на сезона. Тепърва ще се преценява за кога да бъде насрочен стартът. Възможностите са българският курорт Банско да приеме още един старт, след като между 22 и 24 февруари там ще има комбинация, Супер-Г и гигантски слалом.
До момента обаче никой курорт не приема четири старта в рамките на един уикенд. Втората възможност е норвежкият център Квитфил, където на 2 и 3 март ще има спускане и супер-Г.
Засега гигантският слалом в неделя в Гармиш-Партенкирхен остава по програма.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал