Германска победа на 15 км биатлон, само една българка в топ 50

OFFNews 07 февруари 2022 в 12:49 976 0

С изненадваща победа на германката Денизе Херман завърши индивидуалният старт на 15 км биатлон при жените.

Херман, която е бивша състезателка в ски бягането, показа и добра стрелба, като повали 19 от 20-те мишени. С такъв резултат на рубежа завърши и втората Анаис Шевалие-Буше от Франция, но германката й направи разлика от 9,4 секунди. Бронзът отиде у норвежката Марте Олсбу Рьозеланд, която изостана на 15,3 секунди за Херман.

На старт застанаха и три от българските състезателки.

Най-добре се представи Мария Здравкова, която завърши на 50-о място с една грешка и пасив от 6:00.4 минути от победителката.

На 1.8 секунди зад Здравкова на 52-а позиция се класира и Милена Тодорова, която изпусна пет мишени. Даниела Кадева пък завърши на последното място с осем пропуска и изоставане от 15:17.7 минути от Херман.

"Аз съм невероятно щастлива и горда. Чувствах се добре и знаех, че мога. Трябва да останеш хладнокръвен на стрелбището" каза Херман пред германската телевизия ZDF.

Тя има и бронз с щафетата на Игрите в Сочи. Преминава към биатлона през 2016-а и спечели световната титла в преследването през 2019 година. Германката има общо шест медала от световните шампионати и шест победи за Световната купа.

Херман се присъединява към рускинята Анфиса Резцова като единствените, спечелили олимпийски медали в биатлона и ски бягането.

Следващият старт за дамите е в петък от 11:00 българско време, когато ще се проведе спринта на 7.5 километра.