Тази нощ в Александровска болница бяха извършени успешно нови две бъбречни трансплантации, съобщиха от лечебното заведение.
Донорът е 27 годишна жена от Варна с мозъчна хеморагия.
Трансплантирани са двама мъже – Х. Д. на 52 г. от Нови Искър и Б. М. от Харманли на 46 г. И двамата са на диализно лечение от 2014 година. Трансплантираните са настанени в реанимация в добро общо състояние.
Ръководството на Александровска болница изказва искрени съболезнования на семейството на починалата и огромна благодарност за хуманното решение да дарят органите й, спасявайки живота на двама души.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец