"Никой от пациентите не се интересува от COVID зони. Бих искала да попитам здравния министър какъв е смисълът от тях? Може би в по-големите градове има нужда, но тук всеки търси личния си лекар. Това каза по bTV д-р Силвия Стефанова, общопрактикуващ лекар от Кюстендил.
Според нея издържаният от общината триажен център е напълно достатъчен, тъй като в него се тестват хора със симптоми на COVID-19 и болните с коронавирусна инфекция се лекуват по утвърдената вече практика.
Д-р Стефанова коментира и списъка с безплатни лекарства за коронавирус, утвърден от здравното министерство. Според нея списъкът е неадекватен и е правен от хора, които никога не са лекували COVID болни. Медикаментите, които са включени в него, са малко, а друга част от тях не би трябвало да се прилагат в домашни условия. Според нея пациентите не се интересуват от безплатните лекарства.
"Не мога да кажа дали това е проблем. Според мен не е, защото пациентите получават помощ, макар че са дискриминирани по отношение на получаването на безплатни лекарства. Имаме списък в компютрите, но сме лишени от тази възможност не зная защо. Стресът от COVID-19 е толкова голям, че безплатните лекарства са последната им грижа“, посочи семейният лекар.
Тя беше категорична, че ако се даде право на личните лекари да изписват безплатни лекарства, първо трябва да се обсъди списъкът.
Д-р Стефанова каза още, че ежедневно през практиката ѝ преминават около 15-20 пациенти със симптоми на коронавирус.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1900
1
24.09 2021 в 11:14
Последни коментари
''Най-доброто предстои!''. Пеевски сменя устава на ДПС в НДК (видео, снимки)
Депутатите ще разгледат Бюджет 2025 на 7 януари
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
Коледна проповед: Папа Франциск забрани на служителите на Ватикана да клюкарстват