Екстрактът от биомасата на реликтовото растение гинко билоба значително ускорява и подобрява рехабилитацията на пациенти, които са получили инсулт в резултат на попадане или образуване на кръвни съсиреци в кръвоносните съдове на мозъка, съобщи пресслужбата на Американската сърдечна асоциация (AHA).
Нашите опити показаха, че вероятността пациентите да се възстановят е с 20 % по-голяма, когато са получавали инжекции с веществото GDLM, активната съставка в екстракта от гинко. Предполага се, че това вещество подпомага оцеляването на мозъчните клетки, като разширява кръвоносните им съдове, стимулира притока на кръв и повишава устойчивостта на невроните към недостиг на кислород, казва Уанг Ансин, доцент в Столичния медицински университет в Пекин (Китай), чиито думи са цитирани от пресслужбата на AHA.
Медиците са стигнали до този извод в рамките на мащабни клинични проучвания, в които са участвали над 3000 пациенти, лекувани в сто медицински центъра в различни региони на Китай. По време на този експеримент половината от участниците в изследването са получавали стандартна терапия за исхемичен инсулт, а останалите пациенти в допълнение са получавали инжекции с веществото GDLM в продължение
на две седмици.
Учените наблюдавали промените в здравословното състояние на доброволците през следващите три месеца и проследили колко бързо и добре се възстановяват когнитивните им умения и способността им да контролират движенията на крайниците си.
Сравнението на тези показатели за двете групи пациенти показало, че инжектирането на веществото гинко биомаса значително подобрява рехабилитацията на пациентите както в краткосрочен, така и в средносрочен план, пише БГНЕС.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Коледна проповед: Папа Франциск забрани на служителите на Ватикана да клюкарстват
Терористът на коледния базар в Германия бил противник на исляма
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста