Русия е шампионът на Европа по волейбол, нашите ги няма на картата

OFFNews 04 септември 2017 в 09:49 59579 0

Снимка FIVB

Русия стана трудно, но заслужено европейски шампион по волейбол при мъжете. "Сборная" надви 3:2 (25:19, 20:25, 25:22, 17:25, 15:13) сензацията Германия във финала в Краков (Полша). Това е общо 14-а титла за Русия от европейски първенства, последната беше преди 4 години.

Сребърният медал е исторически за Германия, а селекционерът Андреа Джани направи нещо велико. Италианската легенда стига за втори път до второто място на европейско първенство след 2015-а година, когато беше начело на Словения. Тогава тимът му падна на финала в София от Франция.

Най-резултатен за Русия бе диагоналът Максим Михайлов с 15 точки (1 блокада), а Дмитрий Волков завърши с 12 точки (3 аса, 4 блокади). За Германия Грозер отново бе над всички с 23 точки (4 аса, 2 блокади), макар че в началото руснаците го отчаяха на блок.

Нито един наш национал не попадна в идеалния отбор на европейско първенство. Нашите завършиха шести, след като не успяха да прескочат четвъртфиналите срещу Сърбия. Така България упорито върви към втората група при разпределението на силите в европейския волейбол.

Закономерно за най-полезен играч беше избран волейболист от шампиона Русия. Това е опитният Максим Михайлов, който отбеляза последната точка при победата след тайбрек над Германия.