Кайл Едмънд чака Григор на 1/4-финал в Бризбейн

OFFNews 04 януари 2018 в 12:17 7337 2

Британският тенисист Кайл Едмънд се класира за втора поредна година за четвъртфиналите на турнира Бризбейн с награден фонд 528 910 долара.

Там негов съперник ще бъде победителят в мача между миналогодишният шампион Григор Димитров и участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джон Милман.

Едмънд достигна до тази фаза на надпреварата, след като победи южнокорееца Хьон Чун със 7:6 (3), 5:7, 6:4 след 2:38 часа игра.

Американецът Райън Харисън, който си партнира с Григор на двойки, също стигна до четвъртфиналите след победа над германския квалификант Яник Ханфман с 6:7 (5), 6:4, 6:2.

За място на полуфиналите Харисън ще играе срещу Денис Истомин (Узбекистан), който се справи с Джаред Доналдсън (САЩ) със 7:6(5), 6:2.