Енергийната карта ще бъде преначертана завинаги, защото няма да има завръщане към руския газ и петрол към Европа с десетилетия. Това заяви в интервю за БГНЕС Владимир Милов, бивш заместник-министър на енергетиката на Русия, критик на президента Владимир Путин и близък до опозиционния лидер Алексей Навални.
Милов посочи, че преди няколко години в Русия са обсъждали рискa от Зеления преход в ЕС и как ще се отрази върху износа ни на газ и петрол. “Мислехме, че това ще стане в годините след 2030 г., но сега се случва много по-бързо. Сега Русия ще трябва да създаде изцяло нова икономика, която не е основана върху износа на газ и петрол към Европа“, отбеляза той.
„Системата на Путин претърпя сериозен структурен удар след санкциите, случващото се с армията на бойното поле и други. Путин пое твърде голям товар върху плещите си и не може да се справи. Мисля, че в дългосрочен план системата на Путин няма да може да оцелее.“, добави Милов.
Той коментира и последиците и ефектите от наложените санкции като каза, че според него вече се усеща ефекта от някой от санкциите. „Има дефицит на резервни части и сървърно оборудване. В следващите месеци ще се наблюдава и ефекта от останалите санкции. Освен това очаквам и стандарта на живот да се понижи. Има два основни момента, на първо място санкциите, които европейските страни наложиха на Русия и на второ място оттеглянето на международните фирми, които внасят технологии и продукти“, каза Милов.
Той очаква понижаване на потребителските стандарти и високо ниво на безработица в производствения сектор. предава БГНЕС.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Октим
Пеевски и Кирил Петков си крещяха 5 минути на първия ред в парламента (видео, снимки)
user4eto
Пеевски и Кирил Петков си крещяха 5 минути на първия ред в парламента (видео, снимки)
Танас
В София има 33 555 платени паркоместа, ЦГМ са продали 36 001 винетни стикера за живущи в тях
jdravun
Калин Стоянов призна, че Пеевски е охраняван от НСО