93-годишният Нелсън Мандела е приет в болница заради продължителни стомашни болки. Бившият лидер на Южна Африка е бил хоспитализиран незабавно, но сега се чувства добре, съобщава говорителят на президента Джейкъб Зума.Държавникът и борец срещу апартейда има здравословни проблеми в последните години. В изявлението на президентството се призовава да се осигури спокойствието на семейството на Мандела и самия него. Не се съобщава в коя болница е приет.
Мандела беше приет в лечебно заведение в Йоханесбург и през януари, но тогава страдаше от сериозна белодробна инфекция.
Той се оттегли от публичния живот преди 8 години. Последното му публично появяване бе по време на Световното първенство по футбол в Южна Африка през 2010 година.
Носителят на Нобелова награда за мир прекара 27 години в затвор заради борбата си срещу апартейда. Той бе освободен през 1990 година, а през 1994 година стана първият чернокож президент на Южна Африка. През 1999 напусна поста.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро