Екстремистите от терористичната групировка „Ислямска държава” похитиха двама кюрдски репортера в Сирия, предаде Газета ру.
Масуд Акил и Фархад Хамо са отвлечени от джихадистите на иракската граница на град Камишли. Двамата са репортерите от телевизионния канал на кюрдската медия „Rudaw”.
От администрацията на медията вече обявиха искането си журналистите й да бъдат освободени.
„Rudaw изисква освобождаването на нейните журналисти и призовава местните власти да се погрижат за обезпечаването на тяхната безопасност”, се казва в официалното изявление.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен