Вашингтон със седма поредна загуба в НБА

Васил Георгиев 07 януари 2012 в 14:19 1236 0

Амари Студемайър, Снимка БГНЕС
Катастрофалният старт на сезона на тима на Вашингтон в Националната баскетболна асоциация продължава в пълна сила. "Столичани" загубиха и седмата си среща от кампанията, след като отстъпиха на гостуващия Ню Йорк с 96:99 точки. Тимът на Вашингтон започна страхотно мача, като спечели първата четвърт с 14 точки разлика. След това обаче гостите се разиграха и стопиха добрият аванс на съперниците си още във втората четвъртина. До края домакините така и не успяха отново да намерят играта си и загубиха. За Ню Йорк най-резултатен бе Кармело Антъни с 37 точки, като се отличи и със 7 борби. Впечатляващ мач направи и Амари Студемайър, който наниза 23 точки и направи 12 борби. В навечерието на мача около Студемайър се завъртя и трансферна новина. Според информация на NBC от Ню Йорк са предложили на Орландо размяна на Студемайър с Дуайт Хауърд. Според специалистите има голяма вероятност да се стигне до сделка. За отбора на Вашингтон над всички бе Ник Йънг, който приключи двубоя с 24 точки в актива си. На ниво се представи и Джон Уол, който се отчете с 22 точки и 9 борби. Джавал МакГи пък направи "дабъл-дабъл" (13 точки и 10 борби). За Ню Йорк това бе трета победа в седмия мач на тима за сезона. НБА, Резултати Шарлот - Атланта 96:102 точки (след продължение) Торонто - Ню Джърси 85:97 т. Вашингтон - Ню     Йорк 96:99 т. Филаделфия - Детройт 96:73 т. Бостън - Индиана 74:87 т. Ню Орлиънс - Денвър 88:96 т. Минесота - Кливланд 87:98 т. Орландо - Чикаго 83:97 т. Оклахома - Хюстън 109:94 т. Юта - Мемфис 94:85 т. Финикс - Портланд 102:77 т. Лос Анджелис Лейкърс - Голдън Стейт 97:90 т.