Уругвай ухапа Италия и се класира на 1/8 финал

Деян Спасов 24 юни 2014 в 21:03 4168 2

Уругвай победи Италия с 1:0 в здрав мач след гол на капитана на южноамериканците Диего Годин в 81-вата минута.

Играта през първото полувреме на мача бе доста накъсна, с много нарушения и на двата отбора, които действаха предпазливо особено в първите 20 минути.

През целия  двубой преобладаваха здрави единоборства. В едно от тях в 59-ата минута Клаудио Маркизио получи директен червен картон след грубо нарушение.

С добри намеси за Италия се отличи Джанлуиджи Буфон, но разочарованието за отбора на Чезаре Прандели със сигурност е голямо след като "Адзурите" отпадат за втори пореден път в групите на най-големия футболен форум след Световната титла от 2006.

Успехът за Уругвай е втори пореден след разочарованието в първия мач срещу Коста Рика. След двете победи над европейските фаворити Англия и Италия обаче възпитаниците на Оскар Табарес се класират за осминафиналите като втори отбор от група "D".

Състави:

Италия: Буфон, Де Шилио, Бонучи, Дармиан, Барзали, Киелини, Маркизио, Верати (Мота), Пирло, Имобиле (Касано), Балотели (Пароло)

Уругвай: Муслера, Годин, Касерес, Хименес, Лодейро (М.Перейра), Аревало, Гонсалес, Родригес (Рамирез), А. Перейра(Стуани), Кавани, Суарес

Ако имате какво да кажете на тема "Мондиал 2014", може да го направите в новата игра на OFFNews! Направете видео коментар и го качете в OFFTube и може да спечелите Sony Xperia M и Sony Xperia Tablet Z.