Рома изненада Наполи като гост

Васил Георгиев 19 декември 2011 в 11:34 1053 0

Пабло Освалдо

Тимът на Рома изненада неприятно Наполи на стадион "Сан Паоло", побеждавайки с 3:1 в дербито на XVI кръг в италианската Серия "А".

След като в последните три кръга "вълците" бяха спечелили едва точка, в Неапол стигнаха до трите, надигравайки категорично домакините. Още в 3-ата минута Ламела пробва центриране в наказателното поле на Наполи. Топката излъга и стражът на домакините Морган де Санктис, който в опита си да избие топката си я вкара във вратата. След час игра гостите стигнаха и до втори гол. С четвъртото си попадение от началото на сезона Пабло Освалдо покачи на 2:0. Домакините се хвърлиха да обръщат мача, като в 82-ата минута най-добрият играч на Наполи от началото на сезона Марек Хамшик реализира. Словашкият национал реализира четвъртото си попадение в кампанията. Крайното 3:1 за Рома оформи Фабио Симплисио в 90-ата минута. В другия късен неделен мач Лацио изпусна да накаже един от лидерите досега - Удинезе, като двубоят на "Олимпико" завърши с щастливо 2:2 за гостите от Удине. Антонио Флоро Флорес изведе малко неложично Удинезе напред в резултата в 28-ата минута. В края на полувремето обаче логичното се случи и Сенад Лулич вкара за 1:1. В 51-ата минута Миро Клозе доведе нещата до пълен обрат. В 73-ата минута обаче Джампиеро Пици реализира за крайното 2:2. Така в кратката зимна пауза от две седмици в италианския шампионат лидер ще е Юве с две точки аванс пред шампиона Милан и Удинезе.

Италия, Серия "А", XVI кръг Киево - Каляри 2:0 Милан - Сиена 2:0 Фиорентина - Аталанта 2:2 Катаня - Палермо 2:0 Ювентус - Новара 2:0 Дженоа - Болоня 2:1 Чезена - Интер 0:1 Парма - Лече 3:3 Лацио - Удинезе 2:2 Наполи - Рома 1:3

Класиране 1.Ювентус    33 точки 2.Милан    31 т. 3.Удинезе    31 т. 4.Лацио    29 т. 5.Интер    23 т.