Раул с гол №400 в кариерата си

Васил Георгиев 19 февруари 2012 в 18:55 1342 0

Първенство на Германия
Легендарният испански нападател Раул Гонзалес Бланко реализира своя гол №400 в кариерата си. Испанецът се разписа при домакинската победа на неговия Шалке с 4:0 над Волфсбург в среща от XXII кръг на Бундеслигата. 34-годишният Раул вкара историческият си гол в  10-ата минута на мача. За него това е 33-о попадение с екипа на отбора от Гелзенкирхен, като има и 323 попадения за Реал (Мадрид) и 44 за националния тим на Испания. С два гола за Шалке се отличи холандецът Клаас Ян Хунтелаар (15-ата и 72-ата минута), а веднъж се разписа Жоел Мотип (49-ата минута). За Шалке това е 14-а победа за сезона, като отборът се върна на победния път, след като в последните си два мача бе регистрирал загуба и равен. Волфсбург регистрира 11-а загуба за сезона, като тимът остава в средата на класирането. Германия, Бундеслига, XXII кръг Хофенхайм - Майнц 1:1 Херта - Борусия (Дортмунд) 0:1 Хамбургер - Вердер 1:3 Нюрнберг - Кьолн 2:1 Кайзерслаутерн - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:2 Леверкузен - Аугсбург 4:1 Фрайбург - Байерн 0:0 Шалке - Волфсбург 4:0 От 18,30 часа Хановер - Щутгарт Класиране 1.Борусия (Дортмунд)    49 точки 2.Борусия (Мьонхенгладбах)    46 т. 3.Байерн    45 т. 4.Шалке    44 т. 5.Вердер    36 т.