Фаворитите взеха своето в Бундеслигата

Васил Георгиев 18 февруари 2012 в 19:50 1465 0

Бундеслига
Бундеслига
Тимовете, водещи битка за челните места в Бундеслигата взеха своето в мачовете си от XXII кръг на германския футболен шампионат. Шампионът Борусия (Дортмунд) регистрира шестата си поредна победа, след като се наложи макар и трудно като гост над Херта (Берлин) с 1:0. Единственото попадение в мача падна в 66-ата минута, когато точен бе Кевин Гроскройтц. За него това е седмо попадение за сезона. Берлинчани регистрираха пета поредна и общо 10-а загуба в Бундеслигата. Както е известно, в началото на миналата седмица те останаха без треньор. За поста бе спряган Красимир Балъков, но заради високата неустойка, която поискаха от настоящия клуб на търновеца Хайдук (Сплит) берлинчани бяха принудени да се откажат от ангажирането му. Сега отборът ще опитва да спасява Ото Рехагел, който официално трябва да поеме тима в началото на следващата седмица. Борусия (Мьонхенгладбах) също постигна победа като гост, надигравайки Кайзесрлаутерн с 2:1. Патрик Херман в 9-ата и Хуан Аранго в 14-ата минута доведоха резултата до 2:0 за Борусия, а Леон Йенсен върна едно попадение в 63-ата минута. В Хамбург Вердер не остави шансове на тима на Хамбургер, побеждавайки с 3:1. Марко Марин в 9-ата, Том трибул в 45-ата и Марко Арнаутович в 83-ата минута бяха точни за "Бременските музиканти". Младен Петрич върна един гол в 76-ата минута. Бундеслига, XXII кръг Хофенхайм - Майнц 1:1 Херта - Борусия (Дортмунд) 0:1 Хамбургер - Вердер 1:3 Нюрнберг - Кьолн 2:1 Кайзерслаутерн - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:2 Леверкузен - Аугсбург 4:1 Фрайбург - Байерн 0:0 На 19 февруари Шалке - Волфсбург Хановер - Кьолн Класиране 1.Борусия (Дортмунд)    49 точки 2.Борусия (Мьонхенгладбах)    46 т. 3.Байерн    45 т. 4.Шалке    41 т. (мач по-малко) 5.Вердер    36 т.