Отборът на Запада спечели Мача на звездите в НБА

Васил Георгиев 27 февруари 2012 в 12:40 1630 0

Кевин Дюрант Снимка: БГНЕС
Тимът на Запада победи този на Изтока със 152:149 точки (39:28, 49:41, 36:43, 28:37)в 61-ото издание на Мача на звездите в Националната баскетболна асоциация. За отбора на Запада това бе 25-а победа и втора поредна в Мача на звездите. Мачът пък остана само на две точки от рекорда за най-висока резултатност в редовното време. В зала "Амуей Сентър" в Орландо двата тима направиха страхотно шоу, а лидерите на двата тима Кевин Дюрант (Запад) и Леброн Джеймс (Изток) реализираха по 36 точки. Дюрант получи и приза за MVP на мача. За Запада очаквано блесна и суперзвездата на Лос Анджелис Лейкърс Кобе Брайънт. Той наниза 27 точки. Кобе обаче ще запомни мача най-вече с рекорда, който счупи. Брайънт задмина феномена Майкъл Джордан по най-много отбелязани точки в Мача на звездите. За да изпревари Джордан, Брайънт трябваше да реализира 19. Въздушният остана с 264 отбелязани точки срещу вече 271 за Брайънт. За победителите Блейк Грифин реализира 22 точки, а резервата Ръсел Уестбрук добави 21. За Изтока Дуейн Уейд приключи с "трипъл-дабъл" (24 точки, 10 борби и 10 асистенции). Страхотно включване направи и Делон Уилямс, който записа в актива си 20 точки. Тимът на Запада доминира през по-голямата част от мача, като в средата на второто полувреме стигнаха до аванс от 20 точки. Леброн Джеймс обаче успя да събуди съотборниците си и сериоозната разлика бе стопена в заключителните минути. Догодина Звездния уикенд ще бъде в Хюстън.