Никасио "избухна" с хеттрик в официалня си дебют за Литекс

Васил Георгиев 03 март 2012 в 19:25 1313 0

a grupa
a grupa
Новото бразилско попълнение на футболния ни шампион Литекс Марсело Никасио "избухна" с хеттрик при официалния си дебют за ловчанлии. В мач от XVII кръг на "А" група, с който стартира пролетния полусезон, Литекс победи в Ловеч Видима-Раковски с 3:0, като и трите попадения в мача реализира 29-годишният Никасио. Мачът, който бе официален дебют и за суперзвездата на българския футбол Христо Стоичков като треньор на Литекс, започна ударно за домакините, които излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Второто си попадение Никасио рализира в 28-ата минута. Въпреки тоталното  превъзходство през цялото време на двубоя, третият гол падна чак в 87-ата минута. За Литекс това бе осма победа за сезона. Гостите от Севлиево, които са в зоната на изпадащите, регистрираха третата си поредна загуба в кампанията и общо 10-а за сезона. Иначе двата тима направиха изключително коректен мач, в който оставилият отлични впечатления съдия Атанас Димитров вдигна само два жълти картона - по един за двата тима. "А" група, XVII кръг Калиакра - Монтана 2:3 Лудогорец - Берое 3:0 Ботев (Враца) - Славия 0:1 Литекс - Видима-Раковски 3:0 На 4 март Левски - Черно море Миньор (Перник) - Светкавица Черноморец - ЦСКА На 5 март Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив) Класиране 1.Лудогорец    39 точки 2.ЦСКА    36 т. (мач по-малко) 3.Черноморец    33 т. (мач по-малко) 4.Левски    33 т. (мач по-малко) 5.Славия    30 т.