Лудогорец мушна три на Берое, Славия бие като гост

Васил Георгиев 03 март 2012 в 17:43 1966 0

a grupa
a grupa
Лидерът в "А" футболната ни група Лудогорец (Разград) стартира ударно пролетния дял на футболния ни шампионат. В двубой от XVII кръг на първенството, с който стартира полусезона, момчетата на треньора Ивайло Петев стигнаха до 12-ата си победа за сезона, след като се наложиха на "Лудогорец Арена" в Разград с 3:0 над гостуващия Берое. И трите попадения в мача паднаха след почивката. Двата отбора показаха равностойна игра през първото полувреме. Второто започа добре за Берое, като Емил Ангелов изпусна чисто положение. Веднага след пропуска му обаче старозагорци получиха гол. Във вратата на Ивайло Иванов се разписа Иван Стоянов в 56-ата минута, като топката се отклони и от крака на бранителя Здравко Илиев, който бе сред най-добрите за отбора си, и излъга стража на заралии. В 61-ата минута с тупалка от 20-ина метра племенникът на Йордан Лечков, Стоянов вкара и втория си гол в мача и четвърти на сметката си от началото на първенството. Крайното 3:0 за Лудогорец оформи капитанът на отбора Емил Гъргоров, който красиво засече от въздуха топката с левия крак от границата на наказателното поле и я вкара във вратата на Берое. Въпреки тежката загуба гостите, за които това е десето поражение за сезона, се понравиха с играта си. Отборът обаче остава опасно близо до зоната на изпадащите. Във Враца Славия измъкна трудна победа при гостуването си на Ботев с 1:0. Единственото попадение в мача падна в 80-ата минута, когато точен бе Петър Димитров с удар от 7-8 метра. Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя, но не успяха да стигнат до гол. Най-чистото положение за врачани бе в началото на второто полувреме, като го изпорти Бранимир Костадинов. В 88-ата минута съдията Александър Костадинов подмина дузпа за Ботев.Резервата Николай Владинов бе съборен от защитника на "белите" Живко Желев в наказателното поле на Славия, но реферът Костадинов подмина нарушението. Официален дебют начело на врачани направи доскорошният помощник треньор на Левски Антони Здравков. За Славия това е девета победа за сезона. Ботев пък регистрира осмата си загуба. В Каварна тимовете на Калиакра и Монтана си вкараха общо пет попадения, като гостите си тръгнаха с пълния комплект от точки. Владимир Мичев изведе Монтана напред в 26-ата минута с първия пролетен гол в елитната ни група. В 56-ата минута домакините се добраха до равенство, след като Цветан Филипов бе най-съобразителен в наказателното поле на Монтана. Само две минути по-късно обаче гостите отново имаха аванс, след попадение на Емил Копаранов. В 89-ата минута Борислав Борисов окончателно отказа домакините, реализирайки за 1:3. В ответната атака обаче домакините върнаха един гол чрез Илиян Чавдаров за 2:3, но за повече нямаха сили. За Монтана това е четвърти успех от началото на сезона, докато Калиакра се закотви в зоната на изпадащите с десетата си загуба в кампанията. "А" група, XVII кръг Калиакра - Монтана 2:3 Лудогорец - Берое 3:0 Ботев (Враца) - Славия 0:1 От 17,30 часа Литекс - Видима На 4 март Левски - Черно море Миньор - Светкавица Черноморец - ЦСКА На 5 март Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив)