Управителният съвет на Българската федерация по лека атлетика е наказа Георги Георгиев от „Атлетик“ (София) и Гергана Вичева от „Олимп 97“ (Силистра) заради употреба на медикаменти от забранения списък на Световната антидопингова агенция за 2015 г.
Спортистите са наказани със спиране на състезателните права съответно за две и за четири години.
В пробата на Георгиев е установено наличието на „Метилхексанамин“, а в пробата на Вичева - „Метенолон“ и „Нандролон“. Пробите са взети на 14 февруари.
Всички резултати, постигнати от състезателя по време на състезания, проведени по време и след датата на нарушението, ще бъдат анулирани, като в това се включват спечелени титли, награди, медали, точки.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец