Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Левски с категорична победа в последната си контрола

Васил Георгиев 26 февруари 2012 в 15:22 1828 0

Йордан Милиев и Иво Иванов Снимка: Сергей АНТОНОВ
Футболният тим на Левски победи с 4:0 шестият в Западната "Б" група Септември (Симитли) в последната си контрола преди старта на пролетния дял от първенството. На стадиона в Сандански "сините", които в този мач играха с резервния си бял екип, имаха пълно превъзходство над сателита си Септември. Три от попаденията паднаха до почивката, като Иван Цветков откри в 19-ата минута от дузпа за нарушение срещу Дарко Тасевски. В 22-ата минута последното ново попълнение на Левски, дошлият под наем до края на сезона от Славия Жуниор откри головата си сметка с екипа на 26-кратните шампиони, завършвайки атака, започната от Цветков. Бразилецът, заедно с Йордан Милиев (на снимката вляво) и Орлин Старокин бяха на терена 90 минути. Отново голмайсторът на Левски в подготовката Иван Цветков в 31-ата минута направи резултата 3:0, възползвайки се от асистенция на Дъстли Мулдер. Крайното 4:0 за Левски оформи Борислав Цонев в 86-ата минута. Дебют за Левски направи малиецът Сюлейман Диамутен, а в титулярния състав на Николай Костов започна и португалското крило Кристовао Рамос. Както е известно, заради ангажименти с националния тим двубоят пропуснаха вратаря Пламен Илиев, Владимир Гаджев и Симеон Райков. "Доволен съм от представянето ни в тази контрола - коментира лед мача треньорът на Левски Николай Костов. - Благодаря на феновете в Сандански, които създадоха истинска футболна обстановка. Момчетата ми показаха добра игра. Участваха доста активно в мача, което ме радва. Още повече това стана при не толкова добри условия. Имам предвид лошия терен, на който се игра мача. Видях обаче нужното движение. Играчите ми вече са в очакване на старта на пролетния дял от първенството и са готови. Имаме леки смущения, които сега не бих искал да коментирам. Има върху какво още да поработим. Все още е много рано да коментирам шампионска титла. Още повече би било неуважително спрямо съперниците ни. С едно-две изключения това е състава на който ще залагам. Нуно Пинто продължава да лекува травма, но се надявам от сряда да се включи на пълни обороти в тренировките и да е готов още за първия мач. Като цяло съм доволен от подготовката. Направихме една подготовка със средна интензивност. Доста неща в играта ни успяхме да подобрим. Имаме вече участие от всички в двете фази на играта. доволен съм най-вече, че играчите са спокойни, че няма контузии. Всеки треньор опитва да наложи своите виждания за играта. Така че и при нас има промени. Доколко а успешни трябва да кажете вие журналистите, а и феновете, когато видите отбора в официалните мачове. Една от основните ми задачи бе да изградя добър колектив. Вече има сериозни подобрения в тази насока. Имаме колектив, който може да се справя с проблемите и да ги решава в трудни ситуации на терена. Вижда се и добро взаимодействие между играчите".   Съставът на Левски от контролата със Септември (Симитли) Божидар Митрев (46-Димитър Илиев), Дъстли Мюлдер (59-Христо Попадийн), Сюлейман Диамутен (70-Иво Иванов), Йордан Милиев, Орлин Старокин, Сержиньо Грийн (46-Тони Калво), Христо Йовов (59-Даниел Димов), Дарко Тасевски (70-Никола Яначков), Жуниор, Иван Цветков (70-Борислав Цонев), Кристовао Рамос (59-Даниел Младенов).