"Левски" разгроми "Спартак" (Варна) за Купата на България

Ивайло Анев 23 септември 2014 в 18:06 3495 1

Снимка Булфото

Футболистите на "Левски" постигнаха убедителна победа със 7:1 при гостуването на "Спартак" (Варна) и се класираха на осминафиналите за Купата на България.

Любопитното е, че днес се чества 20-годишнината от паметния успех на "Левски" със 7:1 над ЦСКА във Вечното дерби.

Резултатът бе открит в 8-мата минута от завърналия се сред титулярите Мирослав Иванов, който с глава от пет метра засече добро центриране отдясно на Роман Прохазка. Шуменския Деко изведе тима с капитанската лента на терена и ознаменува с попадение 6-месечното си отсъствие от игра.

Последният мач на Иванов бе победата над Ботев (Пловдив) с 2:0 на 22-ри март, а иначе той не се бе разписвал за "Левски" от 25-ти септември 2013-та година, когато прониза мрежата на Нефтохимик в шампионатния успех с 5:0.

Юношата Радослав Цонев с красив изстрел от дъгата на наказателното поле покачи резултата на стадиона във Варна на 0:2. В 24-ата минута Божидар Краев се оказа най-съобразителен в разбъркване в пеналтерията на домакините и върна кълбото към Цонев, който бе безпощаден с удара си.

Самият Краев също стигна до гол във вратата на Филип Димитров, след като се възползва от подаване на Мики Орачев, който пък необезпокоявано направи пробив към наказателното поле на "Спартак". Краев имаше време да нагласи топката на левия си крак и с красив удар по земя да покачи резултата на 0:3.

Така втори юноша на "Левски" се разписа в срещата срещу "Спартак", като за Краев това бе първо попадение в първия мач като титуляр с фланелката на 25-кратните носители на Купата на България.

Краев не спря дотам – в 54-ата минута демонстрира хладнокръвие и от малък ъгъл прати кълбото в опразнената врата на "Спартак". Антон Огнянов направи пробив по лявото крило и нахлу в наказателното поле, след което центрира успоредно на голлинията. Антонио Аниете се размина с топката, но на втора греда Краев не сбърка, въпреки трудната ситуация.

В 88-ата пък Краев ознаменува дебюта си като титуляр, оформяйки хеттрик за последното попадение във вратата на безпомощните домакини. В 75-ата минута резервата Владислав Мисяк направи резултата още по-внушителен - 0:5, след като при добавка от десетина метра бе точен, въпреки че се подхлъзна при изпълнението на удара.

В 77-ата добър пробив отляво на Мики Орачев завърши с точно подаване за непокрития Валери Домовчийски, който без проблеми от чиста позиция вкара шестия гол за "Левски".

При 0:7 в последната минута на продължението Диян Стойков се възползва от разконцентрираната отбрана на гостите и с хубав изстрел от дъгата на пеналтерията оформи крайното 1:7.

"СПАРТАК"(ВАРНА) - "ЛЕВСКИ" 1:7

0:1 Мирослав Иванов 8

0:2 Радослав Цонев 24

0:3 Божидар Краев 40

0:4 Божидар Краев 53

0:5 Владислав Мисяк 73

0:6 Валери Домовчийски 76

0:7 Божидар Краев 89

1:7 Стоянов 90+1

"СПАРТАК" (ВАРНА): 33. Димитров, 18. Донев, 21. Тодоров, 74. Илиев, 19. Маринчев, 15. Чипев, 23. Яначков (46-Димитров), 11. Събков (69-Орлинов), 25. Радулович, 29. Стефанов, 9. Иванов (46-Стоянов)

"ЛЕВСКИ": 1. Наумовски, 4. Орачев, 35. П. Димов, 33. Ташев, 77. Велев, 7. Прохазка (58-Крумов), 12. Краев, 20. Иванов (67-Мисяк), 8. Огнянов, 21. Р. Цонев, 20. Аниете (58-Домовчийски)