Италия надви България с пестеливо 1-0 в Палермо

Деян Спасов 06 септември 2015 в 23:38 4015 1

Италия победи с минималното 1-0 България в квалификация за ЕВРО 2016 от група "H", изиграна в Палермо пред 25 000 души на "Стадио Ренцо Барбера". Двата отбора завършиха мача с по 10 души в съставите си.

Голът за "адзурите" отбеляза Даниеле Де Роси още в 6-ата минута след изпълнение на дузпа. Наказателният удар бе отсъден след разконцентрирана игра последователно на Бодуров и Веселин Минев, който фаулира Антонио Кандрева.

Де Роси изпълни два пъти дузпата, защото при първото изпълнение Леонардо Бонучи навлезе прекалено рано в наказателното поле. Халфът на Рома беше точен и двата пъти, избирайки десния долен ъгъл на вратата. В 12-атата минута опасен удар с десния крак отправи Стефан Ел Шаарауи.

Първият шанс се България бе в 18-атата минута, когато Илиян Мицански тръгна от центъра с топка в крака. Попов завлече двама защитници, а Мицански реши да стреля от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата, но Буфон спаси стабилно.

Впоследствие възможности за гол през първата част имаха Грациано Пеле с глава след центриране от фаул и Кандрева след пробив на Де Шилио отляво и хубаво центриране.

Домакините започнаха добре и втората част, като Пароло накара Митрев да показва рефлекс. Вратарят на Шериф (Тираспол) отрази добър удар на полузащитника на Лацио.

В 55-ата минута главният съдия Карасьов намали бройката и на двата тима на 10, като показа директни червени картони за Мицански от нашите и на Даниеле Де Роси от четирикратните световни шампиони. Двамата играчи се сритаха край тъча и руснакът моментално бръкна в джобчето си и ги изгони.

В 61-вата минута Тодор Неделев стреля добре към вратата на играещия рекорден 150-и мач за тима си капитан Джанлуиджи Буфон, но без резултат. След това положения се откриха отново пред Ел Шаарауи, като България извади и късмет в последните минути. В 91-вата минута Георги Миланов отправи силен удар от границата на наказателното, но Буфон отново спаси.

В игра за нашенци през второто полувреме се появиха Михаил Александров, Иван Бандаловски и Димитър Рангелов, но те не успяха да променят развоя на мача.

Италия е на върха на група "H" с 18 точки, докато България продължава да е на четвъртото място с 8 точки.

В другите два мача от групата Малта записа резултатно равенство у дома с Азербайджан 2-2, а Норвегия изненадващо победи категорично с 2-0 Хърватия в Осло. По този начин "шахматистите" вече изостават на 3 точки от Италия, а България остава на цели 8 от Норвегия и 7 от Хърватия, която заема третото място в класирането.

Състави:

Италия: 1. Буфон, 2. Де Шилио, 3. Киелини, 19. Бонучи, 4. Дармиан, 10. Верати, 16. Де Роси, 18. Пароло, 6. Кандрева (86- Едер), 20. Пеле (72 - Дзадза), 14. Ел Шаарауи (73 - Флоренци)

България: Митрев, Й. Минев (67 - Бандаловски), Бодуров, Ал. Александров, В. Минев, Чочев, Дяков, Неделев (67 - М. Александров), Попов (71 - Рангелов), Миланов, Мицански

Съдия: Сергей Карасьов (Русия)