Гришо с втора победа в Монте Карло

Ивайло Анев 16 април 2014 в 18:39 1708 0

Григор Димитров с трудна победа в Монте Карло.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава с победната си серия срещу испанци на "Мастърс" турнира на клей в Монте Карло с награден фонд от 2.8 милиона евро.

Испанецът Алберт Рамос спечели първия сет с 6:4. Българинът допусна пробив в първия гейм и загуби с 4:6.

Във втората част обаче Григор Димитров бе непоколебим. Хасковлията сътвори първия си пробив за 3:1, а след това го затвърди за 4:1, въпреки че срещна доста трудности. Григор Димитров взе бързо подаването си за 5:2, а след това затвори сета за 6:3.

В третата част Григор Димитров успя да запише пробив за 3:2 гейма. Българинът поведе в резултата в ключов за мача момент, при това на нула. Съперникът на хасковлията видимо започна да отпада физически, което също се оказа решаващо.

В крайна сметка Григор Димитров спечели мача след 6:4 след около два часа игра.

Това бе трети успех за Григор Димитров над този противник срещу само един за Рамос.

В първия кръг на турнира българинът отстрани Марсел Гранойерс.

Така в третия кръг на турнира в Монте Карло в опит да стигне за втора поредна година до четвъртфинал Гришо ще срещне финалиста от 2011-а Давид Ферер (Испания). С победата си над Рамос Димитров си осигури чек за 35 775 евро и 90 точки за световната ранглиста.