Германия изхвърли Италия в мач за историята

Бундестима с първа победа над "скуадрата" в официален мач

OFFNEWS 03 юли 2016 в 01:09 13750 2

Световният шампион Германия постигна първа победа над Италия в официален мач, след като надделя над "скуадра адзура" след изпълнения на дузпи в 1/4-финалите на Евро 2016 на стадиона в Бордо. До момента Германия имаше четири отпадания и четири равенства срещу Италия в груповата фаза. В полуфиналите на Евро 2016 съперник на Бундестима ще бъде победителят в двубоя между Франция и Исландия.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1 след голове на Месут Йозил в 65-ата и на Леонардо Бонучи от дузпа 13 минути по-късно. При дузпите бяха нужни 18 удара, за да бъде определен победител с 6:5, като решителното изпълнение беше на Хектор.

Двубоят в Бордо започна с минута мълчание в памет на жертвите на терористичната атака в столицата на Бангладеш Дака, при която загинаха 20 души, 9 от които италиански граждани.

Двата тима започнаха тактическо надиграване, като създадоха едва две положения за гол през първите 45 минути чрез Марио Гомес за Германия и Стефано Стураро за Италия. Германия нанесе своя удар в 65-ата минута, когато Месут Йозил отблизо успя да открие. Три минути по-късно Марио Гомес се опита ефектно с пета да преодолее Буфон, но стражът на Италия спаси и запази шансовете на своя тим. "Скуадра адзура" се върна в мача в 78-ата минута, когато Жером Боатенг игра с ръка в наказателното поле, а Леонардо Бонучи отбеляза отсъдената дузпа.

Мачът стигна до продължения, но в тях и двата тима бяха внимателни и така се стигна до изпълнения на дузпи. 18 удара бяха необходими, за бъде излъчен победител и това беше отборът на Германия.

6:5 - Хектор бележи и праща Германия на полуфинал

Германия: Нойер; Хьоведес, Боатенг, Хумелс; Кимих, Кедира (16 - Швайнщайгер), Кроос, Хектор; Йозил; Мюлер, Гомес (72 - Дракслер).
Италия: Буфон; Бардзали, Бонучи, Киелини (120 - Дзадза); Флоренци (86 - Дармиан), Джакерини, Стураро, Пароло, Де Шильо; Едер (108 - Инсиние), Пеле.

10499

2

Арго

03.07 2016 в 10:55

Уфф, беше си инфарктен мач... А за дизпата, не мога да я разбера, да си вдигаш ръцете в наказателно поле..както и да е..