Ферер отстрани Григор Димитров на 1/8-финал в Париж

OFFNews 05 ноември 2015 в 19:55 2145 0

Испанецът Давид Ферер победи първата българска ракета Григор Димитров в третия кръг на Мастърса в Париж след 6:7, 6:1, 6:4.

Григор изигра силен осминафинал, но след общо 2 часа и 30 минути поставения под номер осем в схемата Ферер триумфира след обрат резултата.

Това е трета поредна година, в която най-добрия български тенисист отпада в третия кръг на Мастърса в Париж от сериите 1000.

Днес хасковлията участва в последен турнирен мач за годината, като в края на ноември Гришо ще играе в демонстративен двубой срещу Гаел Монфис в зала "Арена Армеец" в София.

Димитров остава със само един успех над Ферер - за титлата в Стокхолм, Швеция през 2013 година, срещу пет победи за испанеца.

На четвъртфиналите Давид Ферер ще срещне победителя между Джон Иснър и Роджър Федерер.