Джокович спечели за пети път титлата на турнира от сериите "Мастърс" в Рим

OFFNews 21 септември 2020 в 21:27 4848 0

Снимка BGNES

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович (Сърбия) спечели за пети път титлата на турнира на червени кортове в Рим с награден фонд 3,854 милиона евро. Той надделя над аржентинеца Диего Шварцман със 7:5, 6:3 след почти два часа игра в десетия си финал в италианската столица.

33-годишният белградчанин записа 31-а победа в 32 мача през годината, като единственото му поражение дойде след дисквалификация на Откритото първенство на САЩ заради неволен удар с топка срещу съдия на линията при завършено разиграване.

Двубоят започна страхотно за Шварцман, който направи два поредни пробива и поведе с 3:0. Джокович постепенно намери играта си и изравни още за 3:3, а при 6:5 реализира нов пробив, за да вземе първия сет.

Във втората част сърбинът пак навакса ранен брейк пасив, а след това отново взе подаването на съперника в осмия гейм по пътя си към крайната победа.
"Условията бяха трудни, особено в началото. Валеше слаб дъжд, имаше малко вятър и шум, трябваше ми време да свикна. Като цяло не показах най-добрия си тенис през цялата седмица. Но намирах играта си, когато имах нужда в решителните моменти. Това ме прави много доволен. Щастлив съм, че успях да спечеля още една голяма титла", коментира Джокович. "Диего се представи страхотно в турнира. Той направи невероятни мачове - записа победа над Надал, над Шаповалов снощи. Пожелавам му всичко най-добро до края на сезона", допълни той.

Сърбинът заслужи 81-а титла в кариерата си и рекордна 36-а от сериите "Мастърс", в които изпревари с една испанеца Рафаел Надал. Шварцман, който дебютира на такъв финал, не успя да влезе за първи път в топ 10, което щеше да стане при успех днес.